Wyjazdy Polaków

Kierunki podróży Polaków w ostatniej dekadzie znacznie zmieniły swój charakter. Znacznie chętniej wyjeżdżamy na zagraniczne wojaże, stać nas na coraz dalsze podróże, choć nadal nie gardzimy rodzimym Bałtykiem. Choć Polacy słyną z narzekania, to mimo wszystko około 50% z nas deklaruje, że zamierza wyjechać z Polski na zagraniczny wyjazd. Część osób woli wyjazdy busem, inni autobusami a jeszcze inni samolotem. Wszystko zalezy od zasobności portfela. Najwięcej, bo około 60% urlopowiczów stanowią osoby młode, w wieku od 18 do 24 lat. Jednak aż 30% z tej grupy twierdzi, że na wakacyjny wyjazd przeznaczy mniej niż tysiąc złotych. Nie przeszkadza to jednak młodym Polakom marzyć o zagranicznych wojażach. Planuje je 50% osób z wymienionej grupy. Najchętniej zwiedzamy Europę – deklaruje to 23% osób w wieku od 18 do 24 lat. Na wakacje wydajemy mało Polaków wciąż w większości

Wyjazdy busem w tym roku są wyjątkowo popularne. Niestety nie wszystkie firmy oferują usługi na najwyższym poziomie dlatego przy doborze przewoźnika trzeba wykazać się rozwagą.

Wakacje z dojazdem busem są wygodną opcją dla rodzin, ale także dla osób podróżujących w mniejszym gronie. Z reguły pozwala to zaoszczędzić trochę pieniędzy, a samochód, który jest zawsze pod ręką, gwarantuje dużą niezależność i swobodę w zwiedzaniu jednak trzeba się liczyć z męczącą podróżą. W ostatnim czasie taka forma dojazdu na wakacje jest coraz popularniejsza, na co bez wątpienia wpływ ma także potencjalne zagrożenie terrorystyczne.  Dlaczego tak lubimy wakacje z dojazdem własnym? Wakacje z dojazdem własnym tradycyjnie wybierają osoby, które planują urlop w kraju. Jednak od lat rośnie też popularność wyjazdów samochodowych w dalsze zakątki Europy – hitem była (i nadal jest) głównie Chorwacja. Osoby decydujące się na dojazd własny cenią sobie przede wszystkim niezależność, brak konieczności oczekiwania na lot, możliwość zabrania dowolnej ilości bagażu i niższe koszty podróży, jeśli autem jedzie komplet to można dodatkowo zaoszczędzić. Chitem w ostanim czasie jest podróż busem.