Które państwa i miasta straciły na popularności

Francja, do niedawna najchętniej odwiedzany kraj na świecie, przeżywa teraz spdadek popularności. Główny wplyw na to miały oczywiście zamachy terrorystyczne. Odpływ turystów odnotowano nawet z najbardziej atrakcyjnych miejsc, jak Paryż czy Lazurowe Wybrzeże. Władze Francji zdają sobie z tego sprawę i próbują przeciwdziałać temu zjawisku. Mimo to wakacje czy podjęcie pracy we Francji kojarzą się obecnie ze zbyt dużym ryzykiem. Po zamachach w Paryżu dużo mówiło się o tym, że są to jednostkowe incydenty, które mogą zdarzyć się wszędzie. Ostatni fala zamachów pokazuje jednak, że Francja jest głównym celem terrorystów. Władze kompletnie nie radzą sobie z zagrożeniem, a francuskie służby nie są w stanie zapobiec kolejnym tragediom.Udowodnił to zamach w Nicei, który, jak już wiadomo, udał się głównie z powodu zlekceważenia ryzyka przez miejscowe służby.Francja cierpi nie tylko duchowo, ale też ekonomicznie. Ten rok będzie fatalny dla krajowej turystyki. Przyznają to nawet władze Francji. Spada liczba rezerwacji  busa z Polski do Francji.

Jakie występują najczęściej powody wyjazdu

Bardzo ciekawe badania można znaleźć na temat podróży Polaków. Z informacji jakie można znaleźć na ten temat wynika jasno, że wyjazdy biznesowe nie mają dużego udziału w rynku transportowym. Najwiekszę popularnością cieszą się podróże turystyczne oraz do miejsca zatrudnienia. Czasami zdarzają się podróże służbowe, delegacje ale nie mają one większego znaczenia. Wciąż niewiele firm transportowych  interesuje się tą grupą klientów. Może to jednak wynikać z niezrozumienia. Wciąż w wielu firmach podróżni nie są zachęcani promocjami utożsamiając takie podróże wyłącznie z dalekimi, zagranicznymi wojażami, które nie są dobrze opłacane. Jeśli już wybieramy się podróż służbową, to wybieramy busa do Anglii czy też innych krajów.  Podróże zagraniczne stanowią ułamek tego rynku, choć to także się zmienia, bo np. busy-travel.pl notują sukcesywny wzrost liczby rezerwacji na przejazdy do Holandii, Belgii, Niemiec czy Anglii. Wyjazdy wakacyjne są dużo popularniejsze. Polacy deklarują natomiast, że chętnie wyjeżdżają na wakacje. W 2018 roku w jakimkolwiek wyjeździe turystycznym udział wzięło 54% z nas. Ci, którzy nigdzie nie wyjechali, jako przeszkodę najczęściej wskazywali problemy finansowe i brak wolnego czasu.Chętnie podróżujemy w celach typowo wakacyjnych, ale także aby odwiedzić rodzinę. Korzystamy głównie z samochodu, pociągu czy busa. Co ciekawe Polacy nie lubią wydawać pieniędzy na noclegi i wolą podróżować busem od miejsca zamieszkania do punktu docelowego w systemie door to door. W czasie podróży można przespać się w busie na wygodnym fotelu. Nie ma co się obawiać ponieważ bus jest tani i bezpieczny. 

Czy egzotyczne kraje interesują Polaków.

Jeszcze kilka lat temu firmy zajmujące się turystyką posiadały ogromny problem ze sprzedażą wycieczek egzotycznych. Barierą dla rodzimych klientów były oczywiście spore koszty. Czasy się jednak zmieniły i coraz więcej Polaków jest stać na wypad na inny kontynent. Słońca i pięknego morza szukamy przede wszystkim zimą. Egzotyczne wakacje w tym sezonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem podróżnych, co potwierdzają statystyki touroperatorów. Gdzie wybieramy się najchętniej? Egzotyczne wakacje kuszą Polaków. Co czwarty polski klient biur podróży wybierał właśnie ten kierunek. Oznacza to wzrost aż o 40% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dlaczego tak się stało? Przede wszystkim Polaków coraz częściej stać na dalekie wojaże. Z drugiej strony oferty biur podróży stają się bardziej przystępne. Trzecim powodem jest załamanie na dotychczas bardzo popularnych zimowych kierunkach oraz spadek zaintersowania Francją, Szwecją, Holandią, Belgią.

Firmy przewozowe

Trwa świetny czas dla polskiej branży transportowej. Jak grzyby po deszczu powstają nowe firmy a słabe upadają jak to bywa w gospdarce. Każda dziłających firm charakteryzuje się podobną ofertą. Różnice tkwią w szczegółach a więc w podejściu do klienta co przekałada się na wzrost liczby rezerwacji. Rezerwacje busa zagranicznego do Anglii, Niemiec, Holandii, Szwecji, Francji, Austrii, Belgii można wykonać na stronie  speedbus.plbusy-travel.plangliabus.plcomfort-bus.plbusydoanglii24.plvlc.plbus-holandia.plbhs.plnor-way.pl. Perspektywy dla branży są świetne. Rezerwujcie busa i oby tak dalej. Polska branża przewozu osób busami odnotowuje wzrost od 10 lat. Jak wynika z raportów przygotowanych przez różne agencje liczba klientów korzystających z usług przewozowych wzrosła o 86%! Takim wynikiem nie może się pochwalić żadna z konkurancyjnych firm. Największy udział w rynku mają busy do Anglii i busy do Holandii , które zapewniają bardzo duży komfort podróży dzięki wygodnym i nowoczesnym busom. Co więcej, w niektórych miastach notujemy spektakularne wręcz wzrosty. Są trasy, na które wyjeżdżamy dużo częścej w stosunku do ubiegłego roku. Oczywiście największy wpływ ma na to koniunktura gospodarcza w Europie i w Polsce. To podane wyżej firmy zapełniają najwyższy poziom usług i są najczęściej wykorzystywane przez pasażerów. Dodaktowo oferują gamę innych usług transportowych a mianowice przewóz zwierząt, przewóz mienia, transport paczek, wyjazdy grupowe, przeprowadzki. Szeroko pojęta branża przewozu osób rozwija się w bardzo szybkim tempie i zapewnia możliwość swobodnego przmieszcznia się. Bardzo ważne i nobilitujące jest też to, że sukcesywnie powiększa się grono nowych klientów co zmusza do podnoszenia i wzbogacenia oferty. Najczęściej busy oferują przewóz osób do Holandii, Niemiec, Polski, Anglii, Szwecji. Najliczniejszą grupą pasażerów stanowią przewozy z Polski do Anglii co wyraźnie widać w statystykach systemu rezerwacyjn